Av.Ebru Timtik Ölümsüzdür!

Ebru Timtik tam 238 gündür ölüm orucundaydı. Bir avukat olarak ama avukat olmanın sınırlarını çokça aşan itirazıyla “adil yargı” ve “adil yargılanma” talebini bugüne kadar temsil ettiği herkes için, kadınlar, ezilenler, yoksullar için bir kere daha iletmiştir.

Ebru ve Aytaç’ın ve Halkın Hukuk Bürosu’nda rehin alınan avukatların yargılanma süreci hepimizin malumudur. 37. ACM açıkça emir almıştır. Nasıl ki, Zaynal Abarakov dosyasında, Musa Orhan dosyasında, katledilen kadınların dosyasında, tutsak siyasi kadınların, özsavunma uygulamak zorunda kalan kadınların dosyasında erkek devlet emir vermişse, bu dosyada da yargı emir almıştır.

İşte Ebru Timtik’in itirazı yargıyı tamamen bu emir zincirine sokan, bağımlılığın kendisinedir. Bugün Ebru Timtik’i öldüren hepimizi öldürmeye, esir tutmaya, diz çöktürmeye çalışan erkek yargının kendisidir.

Ebru açıkça politik bir cinayet sonucu öldürülmüştür. Son sözü “Susmuyorum, Korkmuyorum, İtaat Etmiyorum” olmuştur. Ebru’nun mücadelesi her sokakta, her yerde, adliyede bizim mücadelemizdir.

Ebru Timtik Ölümsüzdür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir